Kontrastsus:

TUGEV TAVALINE
Vali keel

Viimased uudised

Haigekassa maksis mullu 49 inimese ülikalli ravi eest üle 6,6 miljoni euro

Eelmisel aastal tasus Eesti Haigekassa 49 inimese puhul nende ravi eest rohkem kui sada tuhat eurot, kõige kallimad raviarved esitati haigekassale laste eest.

Haigekassa loeb ülikalliteks ravijuhtudeks neid, kus ühe inimese ravi maksab piirkondlikus haiglas rohkem kui 104 000 eurot ja üld- või keskhaiglal rohkem kui 73 000 eurot. Ülikalleid ravijuhte arvestab haigekassa väljaspool haiglate tavapärast lepingumahtu, sest muul juhul vähendaksid sellised ravijuhud teiste inimeste ravivõimalusi.

Haigekassa finantsosakonna juht Riho Peek ütles, et mullu olid kõige kallimad ravid seotud väikeste lastega, keda raviti Tallinna Lastehaiglas. Kallimate ravide puhul ulatus ravi pikkus üle 200 päeva. Kolme kõige kallima lastega seotud ravi eest maksis haigekassa ühel juhul ligikaudu 242 000 eurot, teiste puhul ligikaudu 222 000 eurot ja 211 000 eurot.

„Üks ravijuht on ühe haiguse või haiglas olemise aja raviarve, kuid sageli lisandub hiljem veel arveid, mistõttu need summad, mida me meie kõigi ühisest ravirahakotist laste aitamiseks tasume, ei ole kindlasti veel lõplikud,“ kinnitas Peek. 

Loe edasi Haigekassa maksis mullu 49 inimese ülikalli ravi eest üle 6,6 miljoni euro