Viimased uudised

Haigekassa hakkab 1. jaanuarist hüvitama 19 uut ravimit

Alates 1. jaanuarist hakkab haigekassa hüvitama 14 uut haiglaravimit ja 5 uut soodusravimit. Uute ravimite hüvitamine laiendab patsientide valikuvõimalusi ja muudab ravimid taskukohasemaks sadadele inimestele.

Uuest aastast hakkab kehtima uus tervishoiuteenuste loetelu, kuhu lisatakse 14 uut haiglaravimit, millest enamus on kasvajate ravimid. Haigekassa hakkab hüvitama ravimeid, mis on mõeldud rinnakasvaja, pea- ja kaelakasvaja, pankrease kasvaja ning hematoloogiliste kasvajate (erinevate lümfoomide ja leukeemia) raviks.

Samuti täieneb loetelu  kolme uue kopsukasvaja ravimiga (pembrolizumab+pemetrekseed, atezolisumab, durvalumab), mida vajavad hinnangulisel 120 patsienti aastas.

Muuhulgas hakkab haigekassa rahastama kauaoodatud ravimit eculizumabi ehk Solirist. Ravimit hüvitatakse kõigile atüüpilise hemolüütilis-ureemilise sündroomiga patsientidele. Tegemist on kalli ravimiga - ühe patsiendi aastane ravi maksab sadu tuhandeid eurosid.

„Solirise rahastamiseks pidasime pikki ja keerulisi hinnaläbirääkimisi ravimi kõrge maksumuse tõttu. Haigekassal õnnestus ravimitootjaga saavutada kokkulepe, mis tõi ravimi maksumuse meie ühisele ravikindlustusele vastuvõetavale tasemele, et riik seda rahastada jõuaks ja raviraha jätkuks ka teistele patsientidele,“ sõnas haigekassa ravimiekspert Keili Kõlves.

Uutele haiglaravimitele kulub järgmise aasta ravikindlustuse eelarvest ligikaudu 4,4 miljonit euro aastas.

Loe edasi Haigekassa hakkab 1. jaanuarist hüvitama 19 uut ravimit