Toimub konverents "Inimressurss rahva tervises"

9. juunil toimub Teletorni Konverentsikeskuses iga-aastane traditsiooniline tervise edenduse konverents, mille korraldavad Tervise Arengu Instituut ja Eesti Haigekassa koostöös Sotsiaalministeeriumi ja Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa Regionaalbürooga.

Konverentsile on tulemas kokku üle 150 osaleja: maavalitsuse tervisenõukogu liikmed, tervise edendajad, tervist edendavate võrgustike liikmed, tervishoiutöötajad, pedagoogid, kohalike omavalitsuste esindajad, sotsiaaltöötajad, sotsiaalse turunduse valdkonnas tegutsejad, mittetulundusorganisatsioonid ja tööandjad.

Seekordne konverents käsitleb rahvatervise valdkonnas tegutsevate inimeste vajadusi nii baas- kui täiendkoolituse osas ning arutletakse võimaluste üle, kuidas üha enam kaasata rahva tervise alasesse tegevusse ka teiste valdkondade töötajaid ja erasektorit.
 
Lisaks ettekannetele on konverentsil arutelud töötubades. Suurima töötoa fookuses on teema, kuidas tagada pädevate inimeste kriitilist massi tervise edendamises. Tööandjate esindajatega toimub ümarlaud, kuidas integreerida tervise edendamise põhimõtted erasektori tegevuseks. Kolmandasse töötuppa oodatakse just kohaliku tasandi otsusetegijaid ning arutelu teemaks on poliitiliste ja kohalike tasandi otsuste mõju tervisele.

Konverentsil tehtud ettepanekutega arvestatakse ka edaspidi rahvatervise valdkonna tegevuste korraldamisel.
 
Konverentsi päevakava on www.konverentsikeskus.ee klikkides banneril TERVISE EDENDUSE KONVERENTS.

Lisainformatsioon:

Sirje Vaask
Tervishoiuteenuste osakond
Tel: 6208455
E-mail: sirje.vaask [at] haigekassa.ee

Anu Harjo


Tervise Arengu Instituut


Tel: 659 3974


E-mail:

anu.harjo [at] tai.ee