Tervishoiutöötajate streik alates 01.10.2012 - täiendatud

Millised tervishoiutöötajad streigivad alates 01.10.2012?

Tervishoiutöötajate streigis osalevad osaliselt arstid, hambaarstid, ämmaemandad, hooldustöötajad ja tervishoiu tugispetsialistid (massöörid, füsioterapeudid, tegevusterapeudid, tegevusjuhendajad, logopeedid, radioloogiatehnikud, bioanalüütikud).

Milliseid haiglaid (raviasutusi) streik hõlmab ja mis ulatuses?

Infot, kas ja mil määral raviasutus streigis osaleb ning milliseid muudatusi see toob kaasa patsientidele, saab otse raviasutustest:

Põhja- Eesti Regionaalhaigla (PERH) tel 617 1049

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK)   tel 1900

Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) tel 1314

Tartu Ülikooli Kliinikum (TÜK) tel 731 8111

Pärnu haigla  tel 447 3300 

Viljandi haigla  tel 435 2008

Narva haigla tel 35 71 835   

Kuressaare haigla tel 452 0040

Millist arstiabi streigi korral patsientidele antakse?

 1. Töötavad kiirabibrigaadid, erakorralise meditsiini osakonnad, intensiivraviosakonnad. Vältimatut arstiabi osutatakse kõigile patsientidele, kes seda vajavad. Erakorralistele patsientidele tehakse kõik vajalikud uuringud.
 1. Jätkatakse hospitaliseeritud plaaniliste patsientide ravi statsionaaris.
 1. Sünnitusabi antakse tavalises korras.
 1. Plaanilist ambulatoorset arstiabi osutatakse kuni 18-aastastele lastele, onkoloogilist ravi ja hematoloogilist ravi saavatele patsientidele; naistearstid võtavad vastu rasedaid.
   
 2. Psühhiaatrilistele patsientidele, kellel on alustatud ambulatoorset psühhiaatrilist ravi, tagatakse olemasoleva raviskeemi jätkamine.
 1. Diagnostilisi ja laboriuuringuid tehakse ainult järgmistele plaanilistele ambulatoorsetele patsientidele: kuni 18-aastased lapsed, rasedad, onkoloogilist ravi ja hematoloogilist ravi saavad patsiendid.
   
 2. Verekeskused töötavad täies mahus

Millist arstiabi streikivates raviasutustes ei anta?

Streikivates raviasutustes ei  tehta haigekassale teadaoleva info kohaselt alates 1.oktoobrist plaanilisi ambulatoorseid vastuvõtte, samuti diagnostilisi uuringuid ja laborianalüüse plaanilistele ambulatoorsetele patsientidele.

Avalikustatud plaanide järgi liituvad alates 8. oktoobrist streigiga Pärnu Haigla, Viljandi Haigla, Narva Haigla ja Kuressaare Haigla, kes ei osuta plaanilist ambulatoorset arstiabi. Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Ida-Tallinna Keskhaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis laieneb streik plaanilise statsionaarse arstiabile.

Streigi maksimaalne võimalik ulatus on arstide antud info kohaselt kogu plaanilise arstiabi peatamine Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Narvas ja Kuressaares.

Kes teavitab patsiente ärajäänud visiitidest ja uutest visiidiaegadest?

See kohustus on raviasutustel. Palume nendega ühendust võtta eeltoodud kontaktidel.

Kes ei streigi?

 • Kiirabi
 • Perearstid
 • Paljud eriarstid, täpsem info haiglatest