Tallinnas toimub 11. - 15. juunil rahvusvaheline DRG-suvekool

11.- 15.juunil toimub Tallinnas organisatsiooni Patient Classification Systems Internationali (PCSI) ja Eesti Haigekassa korraldatud ülemaailmne DRG-suvekool. Suvekooli eesmärk on anda ülevaade erinevates DRG süsteemide ajaloost, arengutest ajas ja eri maades ning tulevikuväljavaadetest. Eestit esindab haigekassa ravi rahastamise talituse juht Kristiina Kahur, kes jagab osalejatele kogemust Eesti haigekassas kasutusel oleva DRG süsteemi rakendamisest ja kasutamisest.

„DRG-suvekooli Eestis korraldamine on suur tunnustus haigekassale ja kogu Eesti tervishoiusüsteemile“, ütles haigekassa ravi rahastamise talituse juhataja Kristiina Kahur, kes on ühtlasi on PCSI täitevkomitees Eesti esindajana. „See annab hea võimaluse suvekoolis osalejatele tutvustada Eesti tervishoiusüsteemi (s.h. DRG süsteemi), praktilisel moel panustada PCSI töösse ja osalejatele tutvustada Tallinna ning Eestit“, lisas Kahur.

PCSI korraldab suvekooli üks kord aastas ning siiani on see toimunud Itaalias, Prantsusmaal ja viimased kolm aastat Portugalis. Kool on mõeldud eelkõige neile, kes tegelevad DRG-süsteemidega ja soovivad ennast selles valdkonna arendada. Tänavuses suvekoolis on 25 osalejat 15 eri riigist, näiteks Belgiast, Soomest, Prantsusmaalt, Norra, Suurbritanniast jne. Lisaks tullakse Tallinnasse Georgiast, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Ghanast, Singapurist ja Kanadast.

PCSI on organisatsioon, mis tegeleb erinevate DRG-süsteemidega seotud teemadega, sh klassifikaatoritega, rahastamismeetoditega, statistiliste analüüside, kuluarvestuse ja muuga.

Rohkem infot PSCI kohta leiate siit.

Parimate soovidega

Evelin Koppel
Avalike suhete juht
Eesti Haigekassa
+ 372 6 208 439; 534 789 49
evelin.koppel [at] haigekassa.ee