Selgusid kvaliteedisüsteemis osalevate perearstide 2008. aasta tulemused

2008. aasta haiguste ennetamise ja krooniliste haigete jälgimise tulemusliku töö eest saavad käesoleva aasta juulis lisatasu 266 perearsti. Kõrgeima võimaliku määraga (koefitsiendiga 1,0) lisatasu saab 169 ja koefitsiendiga 0,8 üheksakümmend seitse perearsti.

Kvaliteedisüsteemi kõigi kolme osa – nii haiguste ennetamise, krooniliste haigete jälgimise kui ka erialase lisapädevuse (s.o rasedate jälgimine, günekoloogilised läbivaatused, kirurgilised pisimanipulatsioonid, erialane täienduskoolitus) kriteeriumid suutis täita 120 perearsti.

„Kvaliteedisüsteemiga liitunud perearstide arv on nelja aastaga märkimisväärselt kasvanud. Kui 2006. aastal osales kvaliteedisüsteemis 63% perearstidest, siis käesoleval aastal juba 85%“, ütles haigekassa juhatuse liige Mari Mathiesen.

Kvaliteedisüsteemi 643-st osalejast saavutas lisatasu vääriva tulemuse 41,4%. „2006. aastal sai samaväärse resultaadi vaid 30 perearsti ehk 6% ja 2007. aastal 38,7%. Seega on perearstipraksiste tegevuse areng selgelt näha. Perearstisüsteemi hea toimivus ja areng on kindlasti üks haigekassa prioriteete, kuna tagab kindlustatule esmase ja kiireima kontakti  arstiga“, lisas Mathiesen.

Perearstide kvaliteedisüsteem rakendati 2006. aastal, eesmärgiga tõhustada haiguste ennetamist (laste vaktsineerimine, täiskasvanutel südame-veresoonkonnahaiguste ennetus) ja krooniliste haigustega patsientide jälgimist perearstide ja pereõdede poolt.

Lisaks II tüüpi suhkurtõvega ja kõrgvererõhutõvega isikutele jälgitakse alates 2009. aastast süvendatult ka kilpnäärme talitlushäiretega ja müokardiinfarkti läbi teinud patsiente. Eesti Perearstide Seltsiga jätkub tihe koostöö süsteemi edasisel täiustamisel.

Perearsti kvaliteedisüsteemist ja 2008. aasta tulemustest koos ülevaatega tublimatest maakondadest ja perearstidest saab lähemalt lugeda haigekassa kodulehelt:  http://www.haigekassa.ee/raviasutusele/perearst/kvaliteedisusteem.

Lugupidamisega
Evelin Koppel
Avalike suhete juht
Eesti Haigekassa
+ 372 6 208 439; 534 789 49
evelin.koppel [at] haigekassa.ee