Proteesiteenuste arveid saab esitada kuni 31. jaanuarini 2018

Alates 1. jaanuarist 2018 muutub hammaste proteeside hüvitamise kord. Uuest aastast saab soodustust kasutada ainult nende hambaarstide juures, kes on sõlminud haigekassaga lepingu. Seega tasub uueks aastaks hambaarstiaega kinni pannes arstilt kindlasti üle küsida, kas tal on haigekassaga leping või plaanib ta sõlmida lepingu, mis annab õiguse proteeside eest hüvitist saada.

Käesoleva aasta sees (kuni 31.12.2017) saadud proteesiteenuste eest saab haigekassale arveid esitada kuni 31.01.2018.

Alates jaanuari algusest arvestatakse soodustuse summa alati kohe maha hambaarsti juures maksmise hetkel. Enam ei saa taotleda hüvitist tagantjärele haigekassast, sest kogu arveldus hakkab toimuma otse proteesitegija ja haigekassa vahel.

Ükski kehtiv hüvitise summa või jääk ei lähe inimese jaoks kaduma. Kui inimesel on 2017. aasta lõpus proteeside jaoks kehtiv hüvitise jääk näiteks 120 eurot, saab ta seda alates 2018. aasta algusest ikka kasutada, lihtsalt haigekassa lepingupartnerite juures.

„Kokku lepitud hinnakiri tähendab seda, et kõikide partnerite juures üle Eesti on proteesid sarnases hinnaklassis,“ sõnas haigekassa esmatasandi talituse juht Külli Friedemann. Tema sõnul aitab muudatus tagada, et igas piirkonnas saaksid inimesed endale haigekassa toel lubada vähemalt esmavajalikud proteesid suu tervise parandamiseks.

Proteeside hüvitis on kolmeks aastaks 260 eurot. Hüvitist on õigus saada ravikindlustatud töövõimetuspensionäridel, vanaduspensionäridel, osalise või puuduva töövõimega inimestel ning üle 63-aastastel ravikindlustatud eakatel.

Hüvitise summast kasutamata jäänud osa järgmisse kolme aastasesse perioodi edasi ei kandu. Kui kindlustatu ei tea täpselt, kui kaua eelmiste proteeside valmistamisest möödas on, soovitame seda täpsustada proteeside valmistajaga või uurida haigekassast enne hambaarsti juurde minemist. Seda saab kontrollida ka riigiportaalist www.eesti.ee „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“ kaudu või saates allkirjastatud küsimuse haigekassasse postiga, e-postiga või külastades meie klienditeenindusi.

Lisainfot hambaravi ja proteesihüvitise kohta saab lugeda aadressilt www.haigekassa.ee/hambaravi.

Lisainfo:

Liis Hinsberg
Tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse juht
Liis.Hinsberg@haigekassa.ee
Tel: 620 8459