Pressiteade: Haigekassa eelarve läbis teise lugemise

Haigekassa nõukogu lõpetas täna 2011. aasta eelarve teise lugemise. Nõukogu otsustas, et enne kolmandat lugemist tuleb haigekassa maksulaekumine viia vastavusse riigieelarve seadusega, mis tähendab järgmisel aastal raviraha mõningast suurenemist. Samuti aktsepteeris nõukogu Haiglate Liidu ettepanekut, mille järgi tagavad haiglad igale patsiendile pääsu eriarsti vastuvõtule 6 nädala jooksul.

Haigekassa nõukogu esimehe Hanno Pevkuri sõnul on haiglate ettepanek positiivne sõnum patsientidele arstiabi kättesaadavuse parandamiseks. „Nõukogu on valmis ambulatoorset raviraha ka suurendama, kui kõik abivajajad kuue nädala jooksul vastuvõtule saavad,“ märkis Pevkur.

Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov lisas, et kindlasti jälgib haigekassa juhatus haiglate lubaduse täitmist. „Lubadus on tõsine ja loodame, et haiglad suudavad võetud kohustusest ka kinni pidada,“ täiendas ta.

Haiglate Liidu juhi Urmas Sule sõnul arutasid haiglad enne lubaduse andmist reaalseid võimalusi ja on valmis tagama eriala spetsialisti juurde vastuvõtu kuue nädala jooksul. „Sisuliselt tähendab ettepanek seda, et kui inimene vajab eriarsti visiiti, siis leitakse talle kuue nädala jooksul alati vastava eriala arsti juurde vastuvõtuaeg,“ täpsustas Sule.

Haigekassa nõukogu koguneb järgmise aasta ravikindlustuseelarve kinnitamiseks 14. jaanuaril.

Lisaks tutvus nõukogu haigekassa 2011-2014 arengukava ja 9 kuu majandusaasta aruandega.

 

Lugupidamisega

Evelin Koppel
Avalike suhete juht
Eesti Haigekassa
+ 372 6 208 439, 53478949
evelin.koppel [at] haigekassa.ee