Pevkur: Tervishoiu rahastamine suureneb planeeritust kiiremini

Tänasel koosolekul kinnitas haigekassa nõukogu rahandusministeeriumi kevadise majandusprognoosi alusel koostatud nelja aasta kulude ja kulude katteallikate planeerimise põhimõtted. Otsuse kohaselt kaotatakse järgmisel aastal tervishoiuteenuste hindadele kehtestatud koefitsient ning suurendatakse raviteenuste kulusid. Sealhulgas on aastateks 2012-2015 planeeritud hooldusravi kulude 10%-line suurenemine igal aastal.

Haigekassa nõukogu esimehe, sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul oli tänane otsus kvaliteetse arstiabi tagamise seisukohalt väga positiivne. "Kuigi varasemad otsused nägid ette väiksemat lisaraha juurdekasvu meditsiinis, on viimase aja paremad majandusnäitajad andnud võimaluse seni planeeritust oluliselt kiiremini arstiabi rahastamist suurendada. Erilist heameelt valmistab just perearstide ja eriarstiabi hinnakärpe kaotamine ning hooldusravi rahastamise stabiilne kasv," märkis Pevkur.

Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov ütles, et tervishoiuteenuste hindadele kehtestatud koefitsiendi kaotamine oli väga vajalik. „Me olime tervishoiusüsteemile mõnes mõttes võlgu. Võlgade tasumine on alati meeldiv“, lisas Danilov.

Parimate soovidega

Evelin Koppel
Avalike suhete juht
Eesti Haigekassa
+ 372 620 8439, 5347 8949
evelin.koppel [at] haigekassa.ee