Nõukogu lühendas ravijärjekordade maksimumpikkusi

Pressiteade
30. märts 2007

Reedel toimunud koosolekul otsustas Haigekassa nõukogu lühendada ravijärjekordade maksimumpikkusi mõne teenuse lõikes. Selle aasta eelarves planeeris Haigekassa kättesaadavuse parandamiseks 176 miljonit krooni.

Nõukogu esimees sotsiaalminister Jaak Aab: ”Tänase otsuse eesmärk on lisarahaga ühtlustada Haigekassa eriarstiabi järjekordade pikkusi, lühendades ülipikki ravijärjekordi, nagu seda on katarakti operatsioonide, endoproteesi lõikuste, kusepõie sfinkteri proteesi ja kõrvaimplantaadi paigaldamise operatsioonide maksimumpikkusi poole aasta võrra.”
Jaak Aab:”Juba täna on tegelikud ravijärjekorrad haiglates hoopis lühemad kui need kehtestatud maksimumpikkused, aga erinevus on mitme teenuse osas kahe suurema keskuse vahel. Kui Tallinnas saab katarakti, ehk silmakae lõikusele poole kuni pooleteise aastaga, olenevalt haiglast, siis Tartus tuleb oodata kuni 2 aastat.”

Silma sarvkesta siirdamise operatsioonide ooteaeg on tänase otsusega toodud välja statsionaarse eriarstiabi teenuse ooteaja sees ja maksimumpikkuseks kehtestati kuni 3 aastat. Nii pikk maksimaalne ooteaeg on tingitud ennekõike doonorelundite saamise raskustest. Silmaarstide endi sõnul on valdkonna doonorelunditest kõige keerulisem saada just silma sarvkesta ja see tingib teenuse kättesaadavuse vähenemise ning ooteaja eraldi määratlemise.

Otsusega lühendatakse ka laste hambaravis senise 3-kuulise ooteaja pikkust lihtkaariese ja kroonilise periodontiidi puhul 2 kuuni, et tõsta laste hambaravi kättesaadavust.

Nõukogu muutis ka Haigekassa abivahendite loetelu, mille tulemusena alanesid näiteks diabeetikutele kompenseeritavad glükomeetrite testiribade hinnad vastavalt tootjaga sõlmitud hinnakokkuleppele. See sotsiaalministri määruse muudatus jõustub tänavu 1. juunist.

Nõukogu liikmed kuulasid juhatuse informatsiooni Haigekassa eelarve prognoosi kohta järgnevaks neljaks aastaks. Prognoosi koostamise aluseks on äsja rahandusministeeriumis valminud majandusprognoos ja Haigekassa enda arengukava kuni 2009.aastani.

Nõukogu otsusega vabastati Haigekassa juhatuse liige Arvi Vask tema enda soovil juhatuse liikme volitustest ja lõpetati temaga ametileping. Juhatuse liikme vabanenud kohale nimetas nõukogu seni Haigekassa ravimite osakonna juhatajana töötanud Mari Mathieseni. Tema juhib Haigekassa tööd ravikindlustushüvitiste, klienditeeninduse ja välissuhete vallas.

Anne Osvet,


Haigekassa avalike suhete juht


6208439