Nõukogu kuulutab haigekassa juhatuse esimehe leidmiseks uue konkursi

Nõukogu otsustas kuulutada välja uue konkursi haigekassa juhatuse esimehe ametikohale, kuna tänasel koosolekul ei saanud kumbki lõppvooru pääsenud kandidaat seaduses nõutavat 2/3 nõukogu liikmete toetust.

Koosolekul osalesid kõik 15 nõukogu liiget. Mõlemad juhatuse esimehe kandidaadid, Hannes Danilov ja Tanel Ross, andsid nõukogule oma seisukohtadest ülevaate ja vastasid nõukogu liikmete küsimustele. Haigekassa seaduse kohaselt nimetab nõukogu juhatuse esimeheks kandidaadi, kelle poolt on vähemalt 2/3 kohalviibivatest nõukogu liikmetest. Kuna kumbki kandidaat vajalikku häälteenamust ei saavutanud, otsustas nõukogu välja kuulutada uue juhatuse esimehe konkursi.

Haigekassa nõukogu esimehe Hanno Pevkuri sõnul näitas tänane koosolek, et nõukogul oli valida kahe väga tugeva kandidaadi vahel. „Antud olukorras, kus nõukogu ees seisid kaks väga tugevat kandidaati, jagunes nõukogu arvamus põhimõtteliselt pooleks ja selles olukorras ei jäänud nõukogul üle muud, kui kuulutada välja uus konkurss,“ kommenteeris nõukogu otsust Pevkur.

Uuele konkursile avalduste esitamise tähtaeg on 1. juuli ja nõukogu koguneb juhatuse esimehe valimiseks uuesti 27. juulil.
 

Parimate soovidega

Evelin Koppel
Avalike suhete juht
Eesti Haigekassa
+ 372 6 208 439; 534 789 49
evelin.koppel [at] haigekassa.ee