Nõukogu kinnitas haigekassa tänavuse lisaeelarve

Pressiteade 
16. juuni 2006

Haigekassa nõukogu liikmed kinnitasid reedesel koosolekul haigekassa selle aasta lisaeelarve. 120 miljonit 509 tuhat krooni suunatakse juhatuse ettepanekul tervishoiuteenuste kättesaadavuse parandamiseks.

Eriarstiabis ostetakse lisaeelarve 109 miljoni 775 tuhande krooni eest  täiendavalt endokrinoloogia ja oftalmoloogia ravijuhtusid, günekoloogia, kardioloogia, veresoontekirurgia ja kardiokirurgia, suurte liigeste endoproteesimise, silmakae lõikuste juhtusid.
Ooteaegade lühendamiseks saavad raha juurde onkoloogiliste haiguste järjekorrad, samuti kõrva-nina-kurguhaiguste järjekorrad lastele.

Hooldusravi kuludeks määratud summat suurendatakse lisaeelarvega 9 miljoni 154 tuhande krooni võrra. Laste ja noorte hambaravi kuludeks läheb kättesaadavuse parandamiseks täiendavalt 1 miljon 580 tuhat krooni.

Haigekassa nõukogu esimehe Jaak Aabi sõnul tähendab tänane haigekassa nõukogu otsus, et raviks ettenähtud maksimumpikkusi rahapuuduse tõttu enam ükski haigla ei ületa.
„Raha on haiglatele 100% garanteeritud. Kui järjekorrad nüüd mõnes haiglas üle ettenähtud maksimumaja venivad, siis on seal tegemist juba haigla töökorralduslike või võimsuse küsimustega,” sõnas Aab.

Aab märkis, et inimestel tasub kindlasti jälgida haigekassa kodulehel olevat analüüsi, mis näitab, kui pikk on järjekord erialati ühes või teises haiglas. „Patsiendil pole enam kohustust pöörduda kindlasse haiglasse, vaid ta võib valida kõige lühema järjekorraga haigla,” kinnitas Aab. Haigekassa teeb järjekordade analüüsi iga kuu.

Järjekordade info: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/jarjekorrad/.

Anne Osvet,


haigekassa avalike suhete juht


6208439