Ida-Viru Keskhaiglas saab alates märtsist testida organismi koormusetaluvust

Ida-Viru Keskhaiglas saab alates märtsist esmakordselt määrata kui efektiivselt kasutab organism reserve. Seda on oluline teada näiteks südamehaigetel aga ka sportlastel ja aktiivse eluviisiga kodanikel.

Hiljuti soetas Ida-Viru Keskhaigla gaasianalüsaatorist, kardiograafist ja veloergomeetrist koosneva seadme, mis määrab kardiopulmonaalse koormustestiga organismi hapniku tarbimise ja süsihappegaasi eritamise hulga. Test võimaldab välja selgitada iga katse sooritaja organismi anaeroobse ainevahetuse läve, mida teades on võimalik täpselt määrata organismi reservide kasutamise efektiivsus.

Organismi koormustaluvust on oluline teada südame- ja  kopsuhaiguste ravil. Lähiajal hakkab Ida-Viru Keskhaigla taastusraviosakond kasutama uut metoodikat patsientidele rehabilitatsiooniplaanide koostamisel.

Kardiopulmonaalne test on osa ka noorsportlaste terviseuuringu programmist. Samuti on test soovitatav sportlastele nende vastupidavusvõime kindlakstegemiseks ning teistele aktiivse eluviisiga elanikele.

Teste saab alates märtsist sooritada Kohtla-Järve polikliinikus. Uuringutele pääsuks on vajalik arsti saatekiri ja eelregistreerimine. Lisainformatsiooni võid küsida  ja registreeruda telefonil 33 78 780.