Haigekassat tunnustati Euroopas kui eeskujulikult juhitud organisatsiooni

Pressiteade
11. detsember 2006

Kui 30. novembril tunnustasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja Eesti Kvaliteediühing konkursil Eesti Juhtimiskvaliteedi Auhind 2006 häid tulemusi saavutanud organisatsioone, sai avaliku sektori organisatsioonidest suurima skoori  Eesti Haigekassa.
Sel aastal konkursil osalenud organisatsioonide keskmine punktiskoor oli 360.
Haigekassa tulemuseks jäi 450-500 punkti (täpset skoori ei avalikustata), pälvides sellega tunnustuse kui eeskujulikult juhitud organisatsioon (Recognised for Excellence, ehk R4E). Kuivõrd Eesti Juhtimiskvaliteedi Auhinna mudel on täielikult vastavuses Euroopas tunnustatud ja laialt kasutatud mudeliga, taotles haigekassa ka üle-euroopalist äramärkimist.
Esmaspäeval sai haigekassa Eesti Kvaliteediühingult teate, et ongi Euroopas tunnustust leidnud kui eeskujulikult juhitud organisatsioon. Seda märgib Foundation for Quality Management (EFQM) poolt haigekassale üle antav R4E sertifikaat.

Mida annab tunnustus R4E (Recognised for Excellence):
- EFQM annab R4E logo, mida võib kasutada kõikidel oma organisatsiooni  materjalidel, trükistel jne.
- EFQM teavitab meie organisatsioonile tunnustuse omistamisest oma liikmeskonda jt lugejaid igakuises elektroonilises infokirjas
- EFQM avaldab meie organisatsiooni nime oma iga-aastases raamatus "Recognition Book", kus on ära toodud kõik EFQM Excellence Award võitjad, tunnustuste R4E ja C2E (Committed to Excellence) pälvinud organisatsioonid.


Anne Osvet,
haigekassa avalike suhete juht
6208439