Haigekassa sai kohtus võidu Diagnostikakeskuse, Tallinna linna ja Ida-Tallinna Keskhaigla üle

Pressiteade
27. detsember 2006

Tallinna Ringkonnakohtu otsuse järgi peavad Tallinna Diagnostikakeskus, Tallinna linn ja Ida-Tallinna Keskhaigla maksma Eesti Haigekassale ammuse võlgnevuse katteks 15 miljonit krooni.

„Tegemist oli vana vaidlusega, mis puudutas Tallinna Diagnostikakeskuse uue hoone rajamise rahastamist 1990. aastate alguses. Diagnostikakeskuse hoone ehitati Haigekassast saadud finantseeringu abil, mida nii Diagnostikakeskus kui ka selle hilisemad omanikud Tallinna linn ja Ida-Tallinna Keskhaigla ei olnud tagasi maksnud,” selgitas Eesti Haigekassa esindaja, Advokaadibüroo Raidla & Partnerid vandeadvokaat Toomas Vaher. „Iseenesest on meeldiv, et pikaaegne probleem vana aastaga ühele poole sai,” lisas Vaher.

Ringkonnakohus jättis 20. detsembril esimese astme kohtu otsuse muutmata ning seega peavad solidaarselt vastutavad Tallinna Diagnostikakeskus, Tallinna linn ja Ida-Tallinna Keskhaigla lisaks 9,5 miljoni kroonisele algsele laenusummale maksma täiendavalt üle 5,5 miljoni krooni viiviste ja kohtukulude katteks.

Tallinna Diagnostikakeskuse asutas Tallinna linn 1988. aastal. Tallinna Haigekassa ja Diagnostikakeskus sõlmisid aastatel 1992-1993 mitu laenulepingut, saadud  summade eest algas Diagnostikakeskuse hoone ehitus. Laenu tasumise tähtaeg oli 1994. aastal. Läbirääkimised võlgnevuse hüvitamise variantide osas ebaõnnestusid. Eesti Haigekassa esitas hagi Tallinna Diagnostikakeskuse, Tallinna linna ja Ida-Tallinna Keskhaigla vastu 2005. aasta kevadel. Harju Maakohus rahuldas Eesti Haigekassa hagi tänavu kevadel, kuid otsuse suhtes esitati apellatsioonikaebus Tallinna Ringkonnakohtule.

Anne Osvet,
Haigekassa avalike suhete juht
620 8439

Täiendav informatsioon:
Toomas Vaher, Raidla ja Partnerid partner
toomas.vaher [at] raidla.ee, 640 7170