Haigekassa pälvis digiretsepti süsteemi loomise ja rakendamise eest Soome kvaliteediinnovatsiooni auhinna

Haigekassa pälvis digiretsepti süsteemi loomise ja rakendamise eest kvaliteediinnovatsiooni auhinna „Quality Innovation of the Year 2011“*, mille andsid haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilovile ja digiretsepti projektijuht Erki Laidmäele eile õhtul Helsinkis üle Soome Vabariigi president Tarja Halonen ning Eesti majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. Konkursil osalesid Soome, Rootsi ja Eesti organisatsioonid.

Haigekassa osales kvaliteediinnovatsiooni auhinna konkursil esimest korda ning võitis digiretsepti süsteemi loomise ja rakendamise eest tunnustuse „Quality Innovation of the Year 2011“ Eesti avaliku sektori organisatsioonide kategoorias.

Auhinnasaajate esmase valiku tegi Eesti Kvaliteediühing, kus hinnati laekunud projekte EFQM metoodika alusel ja lisati juurde eksperthinnangud. Nii ettevõtete kui avalike sektori organisatsioonide kategooriast valiti välja kaks finalisti ning saadeti omakorda hindamiseks Soome kvaliteediauhinna Excellence Finland žüriile, kes valis välja iga maa võitjad.

„Digiretsept valiti välja, kuna see on maailma tasemel tehnoloogiline innovatsioon, mis tõstis oluliselt retseptiravimite väljakirjutamise ja ostmise süsteemi kasutusmugavust kõigile süsteemi osapooltele“, ütles Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimees Tiia Tammaru.

„Hea meel on tõdeda, et oleme oma digiretsepti süsteemiga teistele riikidele eeskujuks,“ lausus haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov. „Haigekassa töötajate nimel tänan kõiki koostööpartnereid, kellega ühiselt digiretsepti süsteemi tegime. Digiretsepti projekt ei jää viimaseks, tulevikus võtame kindlasti uusi innovaatilisi projekte ette.“

Kvaliteediinnovatsiooni auhinna konkurssi korraldatakse Soomes juba viiendat korda. Tegemist on Soome, Rootsi ja Eesti kvaliteediühingute ühisprojektiga. Eesti organisatsioonid osalesid konkursil teist aastat järjest. Ühtekokku võttis tänavu konkursist osa 80 avaliku ja erasektori organisatsiooni kolmest eri riigist, neist kaheksa Eestist.

Foto: Eesti Haigekassa

Auhinna üleandmisel Soomes, vasakult majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, digiretsepti projektijuht Erki Laidmäe, haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov, Soome president Tarja Halonen ning Neste Oili tegevjuht Matti Lievonen. Foto: Laatukeskus Excellence Finland

*2011. aasta kvaliteediinnovatsioon
 

Parimate soovidega

Evelin Koppel
Avalike suhete juht
Eesti Haigekassa
+ 372 620 8439, 5347 8949
evelin.koppel [at] haigekassa.ee