Haigekassa "Noorte meediaprojekti" kampaaniate viktoriinide võitja on Kullamaa Keskkooli 7. klass

Pressiteade
8. juuni 2006

2005/2006. õppeaastal Eesti Haigekassa korraldatud kolme kampaania “Miks sa ennast lõhud?”, “Magus ei teel elu magusaks” ja “Naudi elu, ära suitseta!”  viktoriinides osalemise koondtulemuste põhjal sai peavõidu – klassiekskursiooni Helsingisse – Kullamaa Keskkooli 7. klass.
 
Projekti eel mullu augustis viidi Eesti teismeliste seas läbi küsitlus, et selgitada noorte teadlikkust alkoholi tarbimise, liigse magusasöömise ja suitsetamisega kaasnevatest tervisehädadest. Paraku selgus, et enamik noori ei oska neid riske endale veel teadvustada. Kampaaniate eesmärk oli olukorda muuta.

2005. a  novembris toimus alkoholiennetuse kampaania “Miks sa ennast lõhud?”, 2006. a veebruaris toitumise kampaania “Magus ei tee elu magusaks” ja aprillis suitsuvaba eluhoiakut toetav kampaania “Naudi elu, ära suitseta!”
Iga kampaania toimumise ajal oli kodulehel www.terviseinfo.ee vastavateemaline viktoriin nii eesti kui ka vene keeles. See andis noortele võimaluse panna oma teadmised proovile ja tutvuda olemasoleva taustainfoga.

Viktoriinides osalemise koondtulemuste alusel sai peavõidu, mis on klassiekskursioon Helsingisse koos Sea Life’i külastusega, Kullamaa Keskkooli 7. klass.
Teise koha pälvis Kohtla-Järve Tammiku Gümnaasiumi 7. a klass ja III koha Antsla Gümnaasiumi 8. c klass.

Alkoholiteemalise viktoriini tublim oli Ülenurme Gümnaasiumi 8. a klass, II oli Türi Majandusgümnaasiumi 5. a klass ja III Kohtla- Järve Tammiku Gümnaasiumi 7. b klass.
Magusateemalise viktoriini tublim oli Ahtme Gümnaasiumi 5. a klass, II  oli Tallinna Tõnismäe Reaalkooli 8. b klass ja kolmandaks jäi Tallinna Valdeku Gümnaasiumi 6. klass.
Suitsetamisteemalise viktoriini parimad vastajad olid Kohtla-Järve Tammiku Gümnaasiumi 5. b klass, II jäi Kohtla-Järve Tammiku Gümnaasiumi 5. c klass ja III Tartu Veeriku kooli 4. a klass.

Täname kõiki tarku ja tublisid noori, kes viktoriinil osalesid, aga ka nende õpetajaid noori abistamast.

Võitja klassiga võetakse ühendust ja kõigi viktoriinide parimatele saadab Haigekassa tänukirjad saadud heade tulemuste eest.

Anne Osvet,
Haigekassa avalike suhete juht
6208439

Lisainfo Sirje Vaask,
Haigekassa tervishoiuspetsialist
620 8455
sirje.vaask [at] haigekassa.ee