Haigekassa maksis perearstidele esmakordselt tulemustasu

Pressiteade
06. juuli 2007


Eesti Haigekassa hakkas alates juulist maksma perearstidele lisatasu haiguste ennetamise ja krooniliste haigete jälgimise ning ravitöö tulemuslikkuse eest. 800 tegutsevast perearstist taotles tulemustasu 500, kellele 2006. aasta tulemuste eest makstakse lisatasu. Viimane määratakse üheks aastaks ning 2006. aasta tulemuste eest on ühe aasta kulu haigekassale kokku 8,2 miljonit krooni

Tulemustasu maksimaalne määr on 4000 krooni kuus. Sel aastal said maksimaalse tasu 9 perearsti ja 80% ulatuses (3200 kr kuus) 21 perearsti. Maksimaaltasu saavad Harjumaalt Anne Ermel, Tiina Jürgenson ja Iris Mosona, Hiiumaalt Ülo Lember, Põlvamaalt Maritta Loog ja Mare Torn, Tartumaalt Maarika Kukk ning Lääne-Virumaalt Mall Lepiksoo ja Helle Pärna.

Tulemustasu koosneb kolmest osast: perearsti tegevus haiguste ennetamisel, perearsti tegevus krooniliste haigete jälgimisel ja perearsti ravitöö tulemuslikkus. Esimene hõlmab näiteks laste vaktsineerimist ja tervisekontrolle, kaebusteta täiskasvanute uurimist südame-veresoonkonna haiguste suhtes, emakakaela- ning rinnavähi ennetust. Krooniliste haigete jälgimisel hinnatakse perearsti nimistus olevate kahe kroonilise haigusega (II tüübi diabeet ning kõrgvererõhutõbi) inimestele uuringute tegemist ning patsientide nõustamist. Ravitöö tulemuslikkus haarab rasedate jälgimist ning pisioperatsioonide tegemist.

Lisatasusid saanud perearstide nimekiri on üleval haigekassa kodulehel. 

Kadri Klettenberg-Paas,
Haigekassa kommunikatsioonispetsialist
6208415