Haigekassa lisaeelarve uut eelnõu arutab nõukogu nädala pärast

Pressiteade

18. juuli 2003

Haigekassa lisaeelarve uut eelnõu arutab nõukogu nädala pärast

Reedel toimunud haigekassa nõukogu koosolekul menetleti kõigepealt lõpuni Haigekassa lisaeelarve eelnõu, mille juhatus esitas 4. juuli nõukogu istungile. Kuivõrd toona hääletamiseni ei jõutud ja arutelu katkestati, siis esmalt hääletasid nõukogu liikmed selle eelnõu üle. Juhatuse arvutustel tugineva ettepaneku järgi saaks tervishoiutöötajate miinimumtasu tõsta arstidel 50 kroonini, meditsiiniõdedel 25 kroonini ja hooldustöötajatel 16 kroonini tunnis. Selleks summaks sai Haigekassa oma arvestuste põhjal 72 miljonit krooni.

Reedesel nõukogu istungil hääletasid nõukogu liikmed Haigekassa juhatuse varasema ettepaneku - 72 milj. krooni - menetlusest välja ja nõukogu kohustas juhatust esitama nädala pärast nõukogule nii Haigekassa 2003.a. lisaeelarve kui ka teenuste loetelu piirhindade uued eelnõud, et  tõsta piirhindu nõutud 91 milj. kroonises summas.

Lisaeelarve ja teenuste piirhindade tõusu uute eelnõude koostamisel võetakse aluseks 91milj. krooni – see on summa, mille üle Haiglate Liit ja tervishoiutöötajate ühendused läinud neljapäevasel kohtumisel kokku leppisid.

Eriarstiabi on Haigekassalt käesoleva aasta jooksul tervikuna täiendavalt juurde saanud 224 miljonit krooni, mis on eelmise aastaga võrreldes 23,55 %  rohkem raha.

1.juulist on lisandunud raviasutuste kapitalikulud, samast kuupäevast on juurde antud haiglatele 38 milj. krooni valvetasudeks, 1. juulist korrigeeriti teenuste loetelu piirhindu.

Anne Osvet, Haigekassa avalike suhete juht

6208439