Haigekassa kampaania keskendub laste traumade ennetamisele

Pressiteade
26. veebruar 2008

Täna algav sotsiaalkampaania “Hoia oma laps ühes tükis” juhib tähelepanu Eesti laste kõrgele vigastussuremusele. Kampaania on suunatud eelkõige lapsevanemaile, kellel on oluline roll õnnetuste ärahoidmisel.

Kolmandiku Eesti laste ja noorte surmadest põhjustavad vigastused või mürgistused. See näitaja on üks Euroopa kõrgemaid - Põhjamaades on laste vigastussuremus mitu korda väiksem. Sage on ka vigastusest põhjustatud invaliidistumine.

Iga viies Eesti laps satub trauma tõttu haiglasse, rohkem on neid üle kümne aastaste seas, kellest omakorda 2/3 moodustavad poisid. Seetõttu on kampaania peamiseks sihtrühmaks just 10 - 14 aastaste laste vanemad, kes ei teadvusta endale, et ka suur laps vajab vigastuste vältimiseks vanemate tarkust.

Sõnumit “Hoia oma laps ühes tükis” korratakse nii televisioonis, raadios kui ka linnaruumis. Samuti jagatakse haiglates trükiseid “Kuidas vältida koolieelikute vigastusi”. Lisaks korraldavad maakondlikud töögrupid üritusi ja tegevusi kohalikul tasandil.

Kampaania materjalid, lisainfo ning soovitused lapsevanemaile traumade ennetamiseks on kättesaadaval portaalis www.terviseinfo.ee

Lisainfo:

Maria Belovas
Eesti Haigekassa avalike suhete juht
maria.belovas [at] haigekassa.ee
620 8439, 516 0043

Sirje Vaask
Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste osakonna peaspetsialist
sirje.vaask [at] haigekassa.ee
620 8455

Kampaania lisamaterjalid

Kampaania lisamaterjalid vene keeles