Haigekassa ja raviasutuste vaheliste lepingute sõlmimine hakkab 1. aprillil

HAIGEKASSA JA RAVIASUTUSTE VAHELISTE LEPINGUTE SÕLMIMINE HAKKAB 1. APRILLIL 

Pärast aeganõudvaid konsultatsioone erinevate huvigruppidega – Haiglate Liidu, eraraviasutuste, arstide ühendustega - on valmis saanud käesoleva aasta terviseuuringute ja raviteenuse tüüplepingu vorm. Järgnevate nädalate jooksul räägivad haigekassa piirkondlikud osakonnad lepingumahtude osas läbi oma piirkonna raviasutustega.

Lepingumahud suuremate haiglatega peavad selguma 1. aprilliks, väiksemate raviasutustega aprilli esimesteks päevadeks.

Tervishoiuosakonna juhataja Helvi Tarieni sõnul oli eelmise aasta lõpus valida, kas tegelda sel aastal vaid sisemise struktuurireformiga või teha ka sisulisi muudatusi haigekassa ja raviasutuste vahelistes lepingutes. Otsus tehti teise – nii raviasutuste kui ka  haigekassa jaoks pingelisema valiku kasuks.

Sellest tulenevalt pikendati eelmise aasta detsembri lõpus lepinguid selle aasta esimese kvartali jaoks, nüüd sõlmitavad lepingud määravad rahalise mahu ülejäänud aastaks, arengu teenuste osas aga järgmiseks kolmeks aastaks.

Haigekassa jaoks on oluline ka see, et lepingud toetaksid haiglareformi arengukava. Seega näidatakse igas raviasutusega sõlmitavas lepingus, milliseid teenuseid järgmise kolme aasta jooksul raviasutuselt ostetakse. Ühtlasi annab see raviasutustele võimaluse paremini oma tööd planeerida.

Tarieni sõnul saab konkreetselt igalt raviasutuselt ostetavatest teenustest rääkida aprillis.

Avalikkussuhete juht Kaidi Tingas