Eesti Reumaliit tänas haigekassat hea koostöö ja toetuse eest

11. jaanuaril toimunud Eesti Reumaliidu pidulikul vastuvõtul tänati haigekassat hea koostöö ja toetuse eest. Tänukirjad said Eesti Haigekassa juhatuse liige Mari Mathiesen ning tervishoiu peaspetsialist Sirje Vaask.

Eesti Reumaliidu piduliku vastuvõtu puhul oli tegemist tänuüritusega koostööpartneritele ja toetajatele, kelle kaasabil püsib Eesti Reumaliit aktiivse ja tegusana juba alates 1991. aastast.

Eesti Reumaliit ühendab liigese- ja sidekoehaigeid, haigeid hooldavaid omakseid, raviarste ning muid meditsiinitöötajaid ja paljusid heatahteinimesi üle Eesti. Liidu praegusteks eesmärkideks on majanduslikult ja meditsiiniliselt efektiivne liigeshaigete kompleksne ravi, reumakeskuse ja maakondades toimetulekukabinettide loomine, uued ravivõimalused, reumahaigetele mõeldud regulaarsed koolitused ning reumaatilistest haigustest teadlikkuse tõstmine kogu Euroopas.

Üritusel tutvustati ka Eesti Reumaliidu 2008. aasta tegevuskava ning suuremaid projekte. Prioriteetseteks haigusteks on sellel aastal reumatoidartriit, luupus ja osteoporoos. Lisaks vajalike ravimite ja tervishoiuteenuste eest tasumisele finantseerib Haigekassa ennetamise projekti “Osteoporoosi varane avastamine reumaatiliste haigustega patsientidel” ja toetab reumatoidartriidiga patsientidele õppematerjali koostamist.


Lisainfot Eesti Reumaliidu kohta:


www.reumaliit.ee