Digiretsepti infot võib peagi leida ka Tallinna linnavalitsusest

Tallinna Linnavalitsus avaldas eile soovi jagada oma infosaalis digiretsepti infolehti. Paneme Tallinna Linnavalitsususele südamele, et seejuures ei jagataks inimestele väärinfot. Kahetsusväärselt sisaldas linnavalitsuse teisipäevane pressiteade eksitavat infot. Näiteks pole õige väide, justkui ei jõuaks digiretsept retseptikeskusesse koheselt ning ravimi saaks välja osta alles järgmisel päeval. Tegelikult jõuab digiretsept apteeki kohe pärast arstipoolset retsepti kinnitamist.

Alates 1. jaanuarist on arstid välja kirjutanud juba üle 1,1 miljoni digiretsepti. Ravimeid on müüdud 620 000 digiretsepti alusel. Süsteemi käivitamisel on  süsteemi mahukuse tõttu ilmnenud küll mõningaid tõrkeid, kuid tõrgete ulatus ei ole oluliselt mõjutanud ravimite väljaostmist. Ka neil päevadel, mil süsteem töötas tavapärasest aeglasemalt, kirjutati digiretsepte välja ning müüdi nende alusel ravimeid peaaegu samas koguses kui teistel päevadel.

Möödunud aastal jagati lisaks avalikus meedias ilmunud informatsioonile digiretsepti teavituskampaania raames ligi 200 000 digiretsepti infolehte apteekidele, perearstikeskustele, raviasutustele ja teistele. Soovi korral varustatakse ka Tallinna Linnavalitsus digiretsepti infolehtedega.

Lugupidamisega


Jana Rosenfeld
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
Sotsiaalministeerium
Tel 6269 323
GSM 505 7135
jana.rosenfeld [at] sm.ee

Evelin Koppel
Avalike suhete juht
Eesti Haigekassa
Tel 6 208 439
GSM 534 789 49
evelin.koppel [at] haigekassa.ee