Digiretsept võitis e-teenuste konkursil e-tervise ja keskkonna projektide kategoorias esikoha

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse korraldatud konkursil selgusid Eesti parimad e-teenused. E-tervise ja keskkonna vallas kuulutati võitjaks sotsiaalministeeriumi ja haigekassa digiretsepti projekt.

Hindajate sõnul on vaatamata käivitumisprobleemidele tegu patsientide ja arstide elu lihtsustanud teenusega, mis on lühikese ajaga oluliselt muutnud tervishoiumaastikku. Iga kategooria võitja saadetakse aprillis e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste konkursile World Summit Award (WSA) 2011 (www.wsis-award.org).

„Tahan kõiki asjaosalisi tänada väga hea töö eest“, ütles haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov „ Juba teist korda saadetakse haigekassa projekt ülemaailmsele auhinnavõistlusele. Esimene projekt oli perearsti infotelefon, mis võitis 2005. aastal avaliku sektori parima uue teenuse auhinna ja saadeti ÜRO vastavale konkursile. Seal jõudsime küll nominentide hulka, kuid auhinda ei saanud. Nüüd siis proovime uuesti“, rõõmustas ta.

Digiretsepti projektijuht Erki Laidmäe meenutas, et digiretsepti nimel on tööd tehtud juba alates 2005. aastast. „Möödunud aastal kulus enim energiat süsteemi käivitamisele, kuid tänaseks on selle tulemusena ligi kolm neljandikku kõikidest retseptidest Eestis digitaalsed. Väga meeldiv oli lugeda Saar Polli 2010. aasta lõpus läbi viidud elanikkonna terviseuuringu tulemusi, kus 91% digiretsepti kasutanud vastajatest jäid süsteemiga rahule või väga rahule. Siiski saab alati teha paremini ja jätkame pingutusi selle nimel“, ütles Laidmäe.

Ühtekokku osales konkursil 71 uut kodumaist e-lahendust. 

Retseptikeskuse aukirja näeb siit