Digiretsept on pilootimiseks valmis

PRESSITEADE

Haigekassa ja Sotsiaalministeerium kutsuvad üles kõiki arste ja apteekreid juba täna digiretsepti süsteemiga tutvuma ning selle katsetamises osalema.

Järgmise aasta 1. jaanuarist võetakse retseptide elektrooniliseks koostamiseks ja nende andmete edastamiseks kasutusele digiretsept. Selleks, et üleminek retseptikeskuse kasutamisele kulgeks sujuvalt, on kõigil arstidel ja apteekritel võimalik juba täna uue süsteemiga tutvuda ning selle katsetamises (ehk pilootfaasis) osaleda.

„Arstid ja apteekrid saavad retseptikeskusega suhelda oma töökohal igapäevaselt kasutatava tarkvara abil. Meile teadaolevalt on Eesti raviasutustes ja apteekides kasutatavad infosüsteemid erineva ülesehituse ja kasutusmugavusega“,  ütles haigekassa ravimiosakonna peaspetsialist Erki Laidmäe. „Soovitame tungivalt pilootfaasiga esimesel võimalusel ühineda, kuna nii tekib kiiresti süsteemi kasutamise kogemus ja vajadusel on võimalik teha ettepanekuid nii retseptikeskuse kui ka oma infosüsteemi maksimaalse kasutusmugavuse tagamiseks“, lisas ta.

Retseptikeskuse piloteerimises osaleda soovijatel tuleb esmalt kontakteeruda oma infosüsteemi arendajaga, kes vajalike tegevustega alustada aitab. Kui süsteemi katsetamise käigus tekib tõrkeid või kerkib küsimusi, peab ühendust võtma oma infosüsteemi haldajaga, kes vajadusel esitab veateate retseptikeskuse haldajale.

Neil arstidel ja apteekritel, kellel infosüsteem puudub, on võimalus kasutada retseptikeskuse teenuseid x-tee portaali kaudu. Täpsemad juhised ilma infosüsteemita retseptikeskuse kasutamiseks leiab haigekassa kodulehelt. Need arstid ja apteekrid, kellel infosüsteemi puudub, võiksid sellest teada anda aadressil helen.hoyer [at] haigekassa.ee.

Lugupidamisega
Evelin Koppel
Avalike suhete juht
 Eesti Haigekassa
+ 372 6 208 439; 53478949
 evelin.koppel [at] haigekassa.ee