Arstiabist AS Lasnamäe Tervisekeskuses

PRESSITEADE
24. august 2000

Internetipanga kasutajad saavad vaadata oma andmeid Haigekassas

Alates tänasest on Hansapanga ja Ühispanga klientidel võimalik internetipangas kontrollida oma ravikindlustuse kehtivust ning oma andmete ja valitud perearsti/esmatasandi raviasutuse õigsust haigekassa andmebaasis.

         Uus elektrooniline võimalus on loodud selleks, et ennetada võimlikke probleeme raviteenuse saamisel raviasutuses ning anda kindlustatutele võimalus kontrollida oma suhet haigekassaga. Turvalisuse tagamiseks saab haigekassa andmebaasi siseneda vaid internetipanga kaudu, sest isiku tuvastamine välistab võimaluse, et kliendi isiklikke andmeid saaksid vaadata võõrad inimesed. "Esialgu saab oma andmeid vaid vaadata, kuid kavas on lisada ka andmete parandamise võimalus", ütles Keskhaigekassa direktor Maris Jesse.
       Teenuse kasutamise eelduseks on kehtiv leping Hansapanga või Ühispangaga internetipanga kasutamise kohta ja korrektse isikukoodi olemasolu haigekassa andmebaasis.
Hansapanga e-panganduse juhi Tiit Peki sõnul on pankade internetikeskkonnad tehniliselt valmis, et koostöö haigekassaga ning teiste riigiasutustega võiks jätkuda. "Õnnestunud koostöö riigi Maksuametiga ning internetipankade üha laienev funktsionaalsus on selle heaks tõestuseks", tõi Pekk näite.
          Eesti Ühispanga internetiarenduse juhi Tammo Otsasoo sõnul kogub e-teenuste pakkumine internetipanga kaudu järjest enam populaarsust. "Kui veel aasta tagasi Eesti internetipankades e-teenuseid ei pakutud, siis nüüd on võimalik U-Neti klientidel kasutada kümnekonna ettevõtte ja riigiasutuse poolt pakutavaid teenuseid," ütles Otsasoo. Ta prognoosis, et internetipankade kaudu pakutavate teenuste arv hakkab kasvama järjest kiirenevalt. "Kõikide internetipankade kokku 200-tuhandeline kliendibaas on ettevõtete jaoks piisav põhjus kasutada internetipanka kui uut kliendini jõudmise kanalit," sõnas Otsasoo.
       Sisenemine haigekassa andmebaasi toimub läbi pankade internetipankade, kus pärast kasutajatunnuse, püsiparooli ja muutuvparooli sisestamist, tuleb kliendil leida haigekassa jaotis internetipangas ja sealt edasi toimida vastavalt juhenditele. 

Lisainformatsioon:

Kaja Tampere
Keskhaigekassa
tel 051 18765