1. aprillist on Tartu piirkonna kindlustatutel võimalus saada lühema ajaga põlve- või puusaprotees või silmakae lõikus Tallinna keskhaiglates

Pressiteade
29. märts 2005

Eesti Haigekassa otsustas otstarbeliselt  lühendada enne 1. jaanuari 2005 katarakti (silmakae) operatsiooni ja enne 1. jaanuari 2004 põlve- või puusaliigese endoproteesimise lõikust Tartu Ülikooli Kliinikumis ootavate haigekassa Tartu piirkonna kindlustatute järjekordi. See tähendab, et Tartu piirkonna kindlustatud saavad soovi korral minna operatsioonile ühte Tallinna keskhaiglatest.

Haigekassa püüab sellega ühtlustada ravijärjekordade pikkusi, et kindlustatud inimestel riigi eri piirkondades oleks võrdsed võimalused. Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna keskhaiglates on rohkem vaba ressurssi ehk siis vaba meditsiinipersonali ning vahendeid.

Tartu Ülikooli Kliinikumis peab uue puusaliigese vajaja 1. märtsi seisuga järjekorras ootama peaaegu 4 aastat, Ida-Tallinna või Lääne-Tallinna Keskhaiglas saab sama operatsiooni lasta teha 1-1,2 aasta pärast. Katarakti, ehk silmakae lõikuse ootejärjekord on Ülikooli Kliinikumis 2,4 aasta pikkune, Ida-Tallinna Keskhaigla Silmakliinikus saab selle operatsiooni teha 6-7 kuu pärast.

Täpsemat infot leiate Haigekassa kodulehelt http://www.haigekassa.ee/haigekassa/uudised/2005/?id=17341.

Annika Koppel
6208419