EST

Ärevushäirete ravi algab perearstist

3

11/16

Tervishoiuteenused

Ärevus on tänapäeval elu paratamatu osa. Igapäevaelus tekib tihti olukordi, kus on mõistlik tunda teatavat ärevust. Kui inimene ei tunneks mingit ärevust üheski olukorras, mis võib olla ohtlik või tuua kaasa läbikukkumise (näiteks eksam), oleks midagi korrast ära. Ärevusest saab häire siis, kui see hakkab igapäevaelu häirima. Sel juhul tuleb kindlasti pöörduda oma perearsti või -õe poole.

EST

E-konsultatsioon ja perearsti nõuandeliin 1220 säästavad patsiendi aega

30

09/16

Tervishoiuteenused

Inimestele õigeaegse ja kvaliteetse arstiabi  ning soovituste andmisel on väga oluline perearstide koostöö eriarstidega. Koostöö tõhustamiseks on perearstide jaoks loodud e-konsultatsiooni võimalus. See tähendab, et perearstil on võimalik konsulteerida eriarstidega oma patsiendi diagnoosi täpsustamiseks ja ravi määramiseks.

EST

Eret Jaanson: „Perearsti roll ühiskonnas on olla tervise teejuhiks.“

15

09/15

Tervishoiuteenused

Eret Jaanson on Linnamõisa Perearstikeskuse perearst, kelle nimistus on umbes 1800 inimest. Oma laialdase kogemuse põhjal võib dr Jaanson kindlalt väita, et perearst ei ole patsientide jaoks enam pelgalt ravija ning tervisemurede lahendaja, vaid laiemalt tervise teejuht ja ka probleemide ennetaja.

EST

Haigekassa e-teenused

10

09/15

Tervishoiuteenused

Riigiportaal eesti.ee on kodanikule justkui väravaks, mille kaudu saab hõlpsasti suhelda erinevate asutustega – vaadata näiteks ostetud ja välja ostmata retseptiravimeid, juhilubade kehtivust liiklusregistris, tellida Euroopa ravikindlustuskaarti haigekassast, registreerida lapse sündi ja palju muud.

EST

Lehed