04

09/17

Ülduudised

Eesti Haigekassat külastas kõrgetasemeline Saksamaa haigekassade liidu Vdek (Verband der Ersatzkassen) esindus, kes tuli Eestisse tutvuma e-tervise süsteemi ja IT-lahendustega.

Delegatsioon kohtus haigekassa juhatuse, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning e-teenuse arengu ja innovatsiooni asekantsleri Ain Aaviksooga.

„Peame rahvusvahelist ja Euroopa Liidu sisest koostööd ääretult oluliseks nii ravikindlustuse kui kogu tervishoiusüsteemi jaoks,“ sõnas haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross. „Eesti ja Saksamaa on ühed paljudest riikidest, kes seisavad väljakutse ees, kuidas tagada solidaarne ravikindlustus vananevas ühiskonnas, kus töölisealine elanikkond väheneb ja patsiendi ning tervishoiutöötajate rollid muutuvad ja vastutus suureneb.“

Ross lisas: „Digilahendused, mis põimuvad üha enam nii arstide kui ka patsientide igapäevaellu, on vananevas ühiskonnas aina olulisemad. Väärikas vananemine, tervena elatud elu ning keskmine eluiga on väärtused, mille poole püüdlemisel on innovatsioon ja riikide vaheline koostöö võtmetähtsusega.“

Saksa tervishoiujuhid tutvusid perearstide infosüsteemi, e-konsultatsiooni ja pereõdede nõuandeliiniga Järveotsa perearstikeskuses ning e-apteegiga Apothekas. Samuti külastas delegatsioon Põhja-Eesti Regionaalhaiglat, et tutvuda haigla infosüsteemide, erakorralise meditsiini osakonna ja Eesti telemeditsiini lahendustega.

12-liikmeline delegatsioon viibis Eestis 31.08-01.09 ja koosnes Saksamaa haigekassa juhtidest eesotsas vdeki esinaise Ulrike Elsneriga. Visiiti oli kaasatud esindajad sotsiaalkindlustuste katuseorganisatsioonist AIM, kus Eestit esindava liikmena osaleb Eesti Haigekassa.

Vdek ühendab kuut erineva suurusega haigekassat, mis pakuvad ravikindlustust kokku üle 26 miljonile inimesele. Vdeki kuuluvad: BARMER, Techniker Krankenkasse, DAK-Gesundheit, Kaufmännische Krankenkasse, Handelskrankenkasse ja Hanseatische Krankenkasse.