Kust saada informatsiooni?
Infot saab internetist www.casan.ro Casa Nationala de Asigurari de Sanatate(riiklik ravikindlustusasutus, üksnes rumeeniakeelne veebisait)       
Kust saada abi haigestumise korral, kuidas pääseda arsti vastuvõtule?
Euroopa ravikindlustuskaarti saate kasutada sellise arsti või eriarsti vastuvõtul, kellel on leping Rumeenia riikliku ravikindlustussüsteemiga. Visiiditasud ja meditsiiniuuringute kulud hüvitab riiklik ravikindlustus.
Kuidas pääseda haiglaravile?
Euroopa ravikindlustuskaarti saate kasutada sellises haiglas, millel on leping Rumeenia riikliku ravikindlustussüsteemiga.
Kuidas toimub transport haiglasse?
Kiirabiteenuseid osutavad maakondlikud kiirabiteenistused, Bukaresti kiirabiteenistus ja hädaabi päästeteenistus SMURD (Serviciul Mobil de Urgenţǎ, Reanimare şi Descarcerare). Kiirabilende teostatakse ainult Rumeenia territooriumil ning ainult äärmuslikus hädaolukorras. Hädaolukorras helistage 112!
Kuidas saada hambaravi?
Euroopa ravikindlustuskaarti saate kasutada sellise hambaarsti vastuvõtul, kellel on leping Rumeenia riikliku ravikindlustussüsteemiga. Hambaarsti kontroll on 18-aastastele ja noorematele tasuta. Üle 18-aastastele isikutele on erakorraline hambaraviteenus tasuta ning meditsiiniteenuste paketis hõlmatud ravist hüvitatakse 60%.
Kuidas saada ravimeid?
Peate tasuma Rumeenia ravikindlustussüsteemiga hõlmatud piirhinna ning ravimi tegeliku müügihinna vahe. Seda Rumeenias ei hüvitata, kuid te võite taotleda hüvitist tagasi kodumaale jõudes.
Kuidas saada hüvitisi?
Tervishoiuteenused on tavaliselt tasuta, seega puudub hüvitamise süsteem. Erandeid võib esineda teatavate hambaraviteenuste, ravimite ja meditsiiniseadmete puhul, mille eest võite olla kohustatud tasuma. Riikliku ravikindlustussüsteemiga lepingut mitteomavate tervishoiuteenuste pakkujate juures makstud kulusid ei hüvitata ning te peate nende eest maksma täishinna. Kui pidite teenuste eest maksma, siis peaksite kodumaale jõudes ühendust võtma haigekassaga ning taotlema kulude hüvitamist. Täpsemalt saate ravikulude tagasimaksmise kohta lugeda siit.
Kontaktasutus
Casa Nationala de Asigurari de Sanatate
Postiaadress: Bucureşti, Calea Calarasilor nr.248, Bl. S 19, sector 3, 030634 Bucuresti, Calea, Romania
Tel: (+4021) 302 62 35