Kust saada informatsiooni?

Vajadusel saab infot Poola riikliku ravikindlustusfondi veebilehelt www.nfz.gov.pl.

Kust saada abi haigestumise korral, kuidas pääseda arsti vastuvõtule?
Haigestumisel võite pöörduda otse igasse riikliku ravikindlustusfondiga (Narodowy Fundusz Zdrowia) lepingu sõlminud tervishoiuasutusse. Suurem osa Poola tervishoiuteenuse osutajatest on riikliku ravikindlustusfondiga lepingu ka sõlminud. Otsige riikliku ravikindlustusfondi NFZ logo, et veenduda, kas tervishoiuteenuse pakkuja tegutseb riikliku süsteemi raames. 
Arsti poole pöördudes tuleb esitada Euroopa ravikindlustuskaart ja isikut tõendav dokument. Eriarsti vastuvõtule pääseb üldarsti saatekirja alusel. Üldarsti saatekirjata saate pöörduda günekoloogi, hambaarsti, dermatoloogi, veneroloogi, onkoloogi, silmaarsti ja psühhiaatri poole. Saatekirjata pääsevad eriarsti vastuvõtule ka tuberkuloosi ja HI-viirusesse nakatunud, sõjainvaliidid ning alkoholi- või narkosõltlased ning vältimatut arstiabi vajavad patsiendid. Arstiabi saab esmaspäevast reedeni kell 8.00–18.00. Tööpäevadel pärast kella 18.00 ning nädalavahetustel ja pühade ajal pakuvad meditsiiniteenuseid tervishoiuasutused, kellel on leping ravikindlustusfondiga (NFZ). Eraarsti poolt osutatud raviteenuste maksumust ei hüvitata.
Kuidas pääseda haiglaravile?
Haiglaraviks on vajalik arsti suunamine, välja arvatud ootamatu haigestumise, õnnetuse või muu erakorralise juhtumi puhul.  Pöörduge ravikindlustusfondiga lepingut omavasse haiglasse (enamus haiglatest on sellised). Hoonel on tavaliselt näha riikliku ravikindlustusfondi logo NFZ. Haiglas viibides on operatsioonid, diagnostika ja ravimid tasuta.
Kuidas toimub transport haiglasse?
Hädaolukorras helistage numbril 999 või 112. Hädaolukorras on kiirabiteenus (ka kiirabilennud) tasuta.
Kuidas saada hambaravi?
Tasuta on Poolas vaid vältimatu hambaravi, mida osutab riikliku ravikindlustussüsteemiga (Narodowy Fundusz Zdrowia) liitunud hambaarst. Eraarsti poolt osutatud tervishoiuteenuseid ei hüvitata. Poola õigusaktidega sätestatud tasuta hambaraviteenuste ja -materjalide nimekiri leidub hambaarsti kabinetis. Tervishoiuteenuste pakkujad ei tohi võtta täiendavat tasu nimekirjas leiduvate teenuste ja materjalide eest, kuid te peate tasuma nimekirja kandmata teenuste ning materjalide eest. Soodustuste eest Poolas hüvitist ei saa.
 
Kuidas saada ravimeid?
Retsepte kirjutavad välja riikliku ravikindlustussüsteemiga (Narodowy Fundusz Zdrowia) liitunud arstid ja ka need tervishoiuteenuse osutajad, kes on sõlminud eraldi lepingu retseptikulude hüvitamiseks. Esitage apteegis oma retsept ja Euroopa ravikindlustuskaart. Olenevalt ravimi tüübist tuleb patsiendil maksta omavastutustasu. Kehtib kolm soodustusprotsenti: 30, 50 ja 100. Kui ravim ei ole hüvitamisele kuuluvate ravimite nimekirjas, siis peate selle eest tasuma kogu summa. Haiglates kasutatavad ravimid on patsiendile tasuta.
Kuidas saada hüvitisi?
Kui pidite teenuste eest täies mahus maksma, siis peaksite kodumaale jõudes ühendust võtma haigekassaga ning taotlema kulude hüvitamist. Täpsemalt saate ravikulude tagasimaksmise kohta lugeda haigekassa kodulehelt.
Kontaktasutus
Narodowy Fundusz Zdrowia - Centrala
Postiaadress: ul. Grójecka 186, 02-390 Warszawa, Poland
Tel: +48 (22) 572 62 68