Kust saada informatsiooni?

Kreeka tervishoiuskeemi juhib Sotsiaalkindlustuse Fond, mida tuntakse IKA nime all. IKA kohalikud kontorid asuvad kõikjal Kreeka mandriosas ja ka suurematel saartel. Siiski ei pruugi äärealadel ja väikestel saartel kontorit läheduses olla. Informatsiooni saab veebiaadressil www.ika.gr.

Kust saada abi haigestumise korral, kuidas pääseda arsti vastuvõtule?
Kreeka tervishoiu skeemi alusel arstiabi saamiseks peate esmalt esitama kohalikule IKA kontorile Euroopa ravikindlustuskaardi ja isikut tõendava dokumendi. Seejärel saate tervishoiuteenuste raamatu ning juhised IKA tervisekeskuste leidmiseks. IKA tervisekeskustes on arstlik konsultatsioon ja erakorraline ravi tervishoiuteenuste raamatu esitamisel tasuta. Mitmed uuringud, nt röntgenoloogiline uuring ja täiendav ravi, nt. füsioteraapia ja hambaproteesimine on patsiendile tasulised. Eraarsti teenused on tasulised.
Kuidas pääseda haiglaravile?
Riiklikus haiglas on haiglaravi tasuta juhul, kui olete suunatud riikliku tervishoiusüsteemi raames tegutseva arsti või haigla pädeva osakonna poolt. Riikliku süsteemiga lepingu sõlminud erahaiglate puhul tuleb teil tasuda osaliselt, vastavalt lepingule.
Kuidas toimub transport haiglasse?
Kiirabitransport on tavaliselt riiklikku tervishoiusüsteemi kuuluvates haiglates tasuta. Kiirabilennud on tegelikus hädaolukorras tasuta. Teenust osutab riiklik kiirabikeskus (EKAV). Hädaolukorras helistage 166!
Kuidas saada hambaravi?
Võite pöörduda riiklikus tervishoiusüsteemis tegutseva hambaarsti poole tasuta, esitades oma kaardi.Erahambaarsti teenused on tasulised.
Kuidas saada ravimeid?
Riiklikus tervishoiusüsteemis tegutseva arsti väljakirjutatud retseptiravimeid võite osta igast apteegist.Peate tasuma patsienditasu, mille suurus sõltub ravimist. Kreekas seda kulu ei hüvitata.
Kuidas saada hüvitisi?
Kui kohalikku IKA kontorit või tervishoiukeskust pole läheduses ning saate vajaminevat arstiabi eraarsti juures või erakliinikus, tuleb tasuda raviteenuse kogumaksumus ning seda ei hüvitata. Korrektsete dokumentide: kviitungite, arvete, tervishoiuteenuste raamatu ja Euroopa ravikindlustuskaardi esitamisel on IKA kontoritelt võimalik hiljem taotleda hüvitisi. Hüvitist makstakse ainult IKA skeemi alusel saadud ravi eest. Hüvitise taotlus tuleb esitada või saata IKA-sse 1 kuu jooksul arstiabi saamisest.
Kui te ei saanud taotleda hüvitist Kreekas viibimise ajal, siis peaksite kodumaale jõudes ühendust võtma haigekassaga ning taotlema kulude hüvitamist. Täpsemalt saate ravikulude tagasimaksmise kohta lugeda haigekassa kodulehelt.
Kontaktasutus
Social Insurance Institute (IKA DIOIKISI)
Postiaadress: Odos Agiou Konstantinou 8, 10241 Athinas, Greece
Tel: + 30210 5226 071, + 30210 6742816