Kust saada informatsiooni?

Vajadusel saab infot Horvaatia Haigekassast: Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, internetist www.hzzo.hr

Kust saada abi haigestumise korral, kuidas pääseda arsti vastuvõtule?

Euroopa ravikindlustuskaardi alusel abi saamiseks pöörduge arsti poole, kellel on leping Horvaatia Haigekassaga (HZZO) ning kes ei võta teenuste eest rohkem raha kui patsiendi omaosalus. Eriarsti juurde pääsemiseks on vaja perearsti saatekirja. Omaosalus iga visiidi eest on 10 Horvaatia kunat.

Kuidas pääseda haiglaravile?

Euroopa ravikindlustuskaardi alusel abi saamiseks pöörduge arsti poole, kellel on leping Horvaatia Haigekassaga (HZZO) ning kes ei võta teenuste eest rohkem raha kui patsiendi omaosalus. Haiglaravi puhul on vajalik perearsti saatekiri. Voodipäevatasu on 100 Horvaatia kunat iga haiglas oldud päeva eest, kuid mitte rohkem kui 2000 Horvaatia kunat ühe viibimise kohta.

Kuidas toimub transport haiglasse?

Vajamineva arstiabi puhul on kiirabitransport tasuta. Hädaolukorras helistage 112!

Kuidas saada hambaravi?

Euroopa ravikindlustuskaardi alusel abi saamiseks pöörduge hambaarsti poole, kellel on leping Horvaatia Haigekassaga (HZZO) ning kes ei võta kohustusliku ravikindluste paketti kuuluvate teenuste osutamise eest rohkem raha kui patsiendi omaosalus. Omaosalus iga visiidi eest on 10 Horvaatia kunat.

Kuidas saada ravimeid?

Esmatasandi arst (perearst) väljastab retsepti ning selle alusel on võimalik ravim välja osta Horvaatia Haigekassaga (HZZO) lepingut omavast apteegist. Omaosalus retsepti kohta on 10 Horvaatia kunat.

Kuidas saada hüvitisi?

Horvaatia Haigekassa ei saa tagantjärele hüvitada kulusid, mis isik ise kandnud on. Juhul kui olete maksnud rohkem kui patsiendi omaosalustasud, lugege Eestisse naastes infot tagasimakse taotlemise kohta ning pöörduge vajadusel Eesti Haigekassa klienditeeninduse poole kulude hüvitamise taotlemiseks. Täpsemalt saate ravikulude tagasimaksmise kohta lugeda haigekassa kodulehelt.

Kontaktasutus

Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje
Postiaadress: Margaretska 3, 10 000 Zagreb, Croatia
Tel: +385 1 4806 330
E-post: obvezno-osiguranje@hzzo.hr 
www.hzzo.hr